W dniu 26 maja 2021 roku została zawarta kolejna  umowa w sprawie udzielenia dotacji celowej na zadanie pn.: "Rozbudowa infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowej, poprzez budowę Pumptrack, placu street workout, miasteczka rowerowego, zagospodarowanie stawu oraz parku w miejscowości Redzikowo - etap II.

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

PROGRAM  NA RZECZ ZWIĘKSZANIA SZANS ROZWOJOWYCH ZIEMI SŁUPSKIEJ NA LATA 2019-2024.

"Rozbudowa infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowej, poprzez budowę Pumptrack, placu street workout, miasteczka rowerowego, zagospodarowanie stawu oraz parku w miejscowości Redzikowo. Projekty wyłonione metodą konsultacji społecznej mieszkańców miejscowości Redzikowo - Etap II Realizacja zadań wyłonionych metodą konsultacji społecznych mieszkańców miejscowości Redzikowo – Budowa miasteczka rowerowego."

W ramach zadania dofinansowana zostanie budowa miasteczka rowerowego w miejscowości Redzikowo, w wyniku którego przewiduje się wykonanie :

- czterech jezdni w układzie południkowym (w tym jedna tzw. kręta droga)

- trzech jezdni w układzie równoleżnikowym,

- jezdni do wykonywania tzw. „ósemek”,

- jednego skrzyżowania z ruchem okrężnym,

- przejścia dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej,

- chodników dla pieszych,

- dwóch wysepek kanalizujących ruch

- ustawienie znaków drogowych : pionowe, poziome

Całkowita wartość zadania : 284 131,40 zł

Dofinansowanie : 227 305,00 zł