facebook
youtube

Już drugi raz drugi, uczniowie Szkoły Podstawowej we Włynkówku wybrali się do Trójmiasta na rajd rowerowy. Tym razem trasę rozpoczęli z Gdańska z okolic Wałów Piastowskich.

Już drugi raz drugi, uczniowie Szkoły Podstawowej we Włynkówku wybrali się do Trójmiasta na rajd rowerowy. Tym razem trasę rozpoczęli z Gdańska z okolic Wałów Piastowskich. Ścieżkami rowerowymi przejechali na Westerplatte. Następnie, trasa wiodła tunelem pod Martwą Wisłą, gdzie uczniowie musieli przetransportować się autobusem komunikacji miejskiej pod stadion piłkarski Lechii Gdańsk. Kolejnym celem było molo w Sopocie, do którego dotarli jadąc wzdłuż wybrzeża blisko plaży, świetnie przegotowanymi trasami rowerowymi. Po dłuższym odpoczynku na molo w promieniach słońca uczniowie ruszyli w kierunku Gdyni, gdzie po drodze zwiedzili  molo w dzielnicy Orłowo. W tym dniu uczniowie pokonali trasę o długości 39km.