facebook
youtube

Tegoroczne zawody wspinaczkowe cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem. Ponad 50 uczestników próbowało się ze ścianką w hali widowiskowo-sportowej w Jezierzycach.

Tegoroczne zawody wspinaczkowe cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem. Ponad 50 uczestników próbowało się ze ścianką w hali widowiskowo-sportowej w Jezierzycach. Sporo osób po raz pierwszy w życiu wspinało się. Im właśnie należą się największe gratulacje, choćby za ukończenie swoich tras. Szybko okazywało się, że ścieżki przygotowane przez organizatorów wydają się łatwe tylko z poziomu parkietu. Nie zmienia to faktu, że prawie wszystkim debiutantom udało się dotrzeć na samą górę, co potwierdza, że wspinać się może każdy, w każdym wieku i niezależnie od doświadczenia. Każdy z zawodników miał do pokonania 2 ścieżki, czasy obu były sumowane, a czas ostateczny musiał być oczywiście jak najkrótszy. Uczestnicy startowali w 4 kategoriach wiekowych, w których przyznano po 3 nagrody za najlepsze czasy. Nagrody ufundowane były przez Starostę Słupskiego, który zawody objął swoim patronatem. Wśród upominków zwycięzcy znaleźli również wejściówki na basen i kręgielnię w Parku Wodnym Redzikowo. Patronat medialny tegorocznych zawodów objęło Radio Fama oraz Telewizja Słupsk.

Poniżej ranking uwzględniający pierwsze 5 miejsc w każdej kategorii.

Kategoria JUNIOR

1. Klaudiusz Straszak

2. Weronika Kacperek

3. Tymon Wierczyński

4. Alicja Czajkowska

(ex aequo) Nikola Szubska

Kategoria szkół podstawowych, KLASY I-III

1. Mateusz Kamiński

2. Wiktoria Szubska

3. Maja Wegner

4. Lilianna Dziuba

5. Zuzanna Dziuba

Kategoria szkół podstawowych, KLASY IV-VII

1. Robert Woronin

2. Kacper Paszkowski

3. Piotr Pietrzykowski

4. Alicja Toczek

5. Wiktor Okłocki

Kategoria OPEN

1. Dawid Dankowski

2. Krzysztof Wolski

3. Sławomir Kobierowski

4. Weronika Koperska

5. Karol Sikorski