Długi listopadowy weekend, upłynął w Gminie Słupsk pod znakiem dobrej muzyki i dobrego jedzenia. 11 listopada uczczono 103 rocznicę odzyskania niepodległości uroczystą Mszą świętą oraz nastrojowym koncertem wspaniałego kompozytora Krzesimira Dębskiego.

Weekend upłynął już tradycyjnie pod znakiem Gęsiny. Zarówno w Swołowie jak i w Jezierzycach goście dopisali. Tegoroczne obchody -  "Na świętego Marcina najlepsza pomorska gęsina",  przyciągnęły tłumy zwiedzających, smakoszy gęsich przysmaków, rodzin z dziećmi dla których stworzona została Etnowioska.

To były naprawdę udane obchody świąt listopadowych. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tych wydarzeń, publiczności za przybycie, a wystawcom, muzykom i artystom za udział i obecność. Do zobaczenia za rok.