Dziś gośćmi pani wójt Barbary Dykier byli medaliści Mistrzostw Polski z Akademii Młodego Lekkoatlety, mieszkańcy gminy Słupsk.

1. Jakub Nielub – mieszkaniec Bierkowa, dwukrotny medalista MP w kategorii U20 w skoku wzwyż, który od roku 2020 jest zawodnikiem Zaplecza Kadry Narodowej.

2. Szymon Depta, mieszkaniec Włynkówka, trzykrotny medalista MP w 2021 roku w sztafecie (w tym dwa złote i jeden srebrny medal).

3. Melisa Gładikowska, do niedawna mieszkanka Siemianic, srebrna medalistka Mistrzostwa Polski w kategorii U16 w pchnięciu kulą. Od stycznia 2022 bęzie objęta szkoleniem Zaplecza Kadry Narodowej.

W spotkaniu nie mógł uczestniczyć Kewin Malek, mieszkaniec Głobina, który od roku 2021 jest zawodnikiem Kadry Narodowej juniorów.

Młodzi zawodnicy to pełni pasji, zdyscyplinowani sportowcy, którzy godzą swoje szkolne obowiązki z obowiązkami sportowymi. Wszyscy otrzymali listy gratulacyjne oraz bony upominkowe z rąk pani wójt. Gratulacje oraz podziękowania otrzymała również pani Bernadeta Kopeć – trener młodych zawodników i Prezes AML Słupsk.