facebook
youtube

Przy pięknej pogodzie dnia 30 września odbyła się we Wrześciu wspaniała impreza – Święto Pieczonego Ziemniaka. Organizatorami tego wydarzenia są od ośmiu lat Szkoła Podstawowa i Punkt Przedszkolny we Wrześciu.

Przy pięknej pogodzie dnia 30 września odbyła się we Wrześciu wspaniała impreza – Święto Pieczonego Ziemniaka. Organizatorami tego wydarzenia są od ośmiu lat Szkoła Podstawowa i Punkt Przedszkolny we Wrześciu. Organizatorzy dziękują za współpracę przy organizacji święta Stowarzyszeniu „Inspiracje”, Szkole Tańca „Frajda”, Akademii Pomorskiej, OSP w Wiklinie, miejscowej stadninie koni. Dzieci i dorośli mogli skorzystać z różnych form aktywności, wziąć udział w „ziemniaczanych” konkursach i zabawach. Dużą atrakcją były dmuchańce i pojazdy mechaniczne. W części artystycznej uczniowie zaprezentowali wiersze o jesieni, a Gabrysia Sakowska i Dominika Knapik zaśpiewały piękne piosenki. Gwiazdą tego dnia była Ewelina Bogucka uczestniczka telewizyjnego konkursu Voice of Poland. Ewelina wykonała zarówno własne utwory jak i utwory znanych gwiazd. Dzięki rodzicom dzieci i uczniów można było zaopatrzyć się we wspaniałe wypieki i potrawy z ziemniaka oferowane na wspaniale przygotowanych stoiskach. Niewątpliwą atrakcją były też rozdawane pieczone ziemniaki prosto z ogniska. Dla wszystkich uczestników był to bardzo udany dzień.