facebook
youtube

13 października w Szkole Podstawowej we Wrześciu rozegrano mistrzostwa gminy w unihokeju chłopców. Drużyna wygrała wszystkie swoje mecze i zdobyła tytuł mistrza gminy oraz awans do finału POM. Oto wyniki uzyskane przez drużynę z Wrzescia:

• WRZEŚCIE  -  WŁYNKÓWKO  7:  1
  • WRZESCIE  -  JEZIERZYCE     4 : 0
  • WRZEŚCIE  -  REDZIKOWO    7 : 0
  • WRZESCIE  :  BIERKOWO      5  :  0

W przekroju całego turnieju najlepszym zawodnikiem był Kamil Winiarczyk, poza nim wyróżnił się Bartosz Rugała. Barw drużyny z Wrzescia bronili również: Marek Pawluk, Oliwer Pluta, Kacper Stankowski, Sebastian Zdanowicz, Jakub Rugała, Igor Wolski i Maciej Szymański. Jest to już kolejny awans drużyn z Wrześcia do rozgrywek powiatowych.
    Nie tylko zawodnicy unihokeja zdobywają medale w Szkole Podstawowej we Wrześciu. 6 października w Smołdzinie rozegrano finał powiatu w drużynowych biegach przełajowych. Startowali mistrzowie gmin, oddzielnie chłopcy i dziewczęta. Zawody przeprowadzono w 2 kategoriach wiekowych: rocznik 2007 i młodsi, oraz dzieci starsze z rocznika 2005/2006. Uczeń Szkoły Podstawowej we Wrześciu - Sebastian Zdanowicz pobiegł znakomicie i wygrał z duża przewagą nad rywalami. Na miejscu 12 uplasował się Igor Wolski, natomiast pozostali zawodnicy zajęli dalsze miejsca. Po podliczeniu punktów zarówno dziewczęta jak i chłopcy znaleźli się na 6 pozycji.
   Szkoła we Wrześciu pochwalić się może również dobrymi wynikami w biegach przełajowych. Uczniowie tej szkoły zdobyli brązowe medale w Finale Powiatu w Biegach Przełajowych, które odbyły się 6 października w Smołdzinie. Startowali mistrzowie gmin- zespól składał się z 10 zawodników, każdy miał do pokonania dystans około 100 metrów. Drużyna dziewcząt zdobyła 7 miejsce. Najlepiej pobiegła Klaudia Augustyniak, poza nią barw szkoły broniły: Daria Niemczyk, Emilia Bagniuk, Julia Małek,siostry Gabrysia i Zuzia Laskiewicz,Michalina Dąbrowska, Alicja Nieznalska,Alicja Augustyniak i Klaudia Staszkiewicz. Zdecydowanie lepiej wypadli chłopcy i po emocjonującej walce zajęli 3 miejsce w powiecie. Najlepiej pobiegł Kamil Winiarczyk, to dzięki jego świetnej końcówce na ostatnich metrach wyprzedził rywala. Poza nim barw szkoły bronili: Bartosz i Jakub Rugała, Oliwer Pluta,Marek Pawluk, Kacper Stankowski, Dominik Maculewicz, Sebastian Zdanowicz, Igor Wolski,Mateusz Lemański i Maciej Szymański.
   Gratulujemy wysokich sportowych wyników wszystkim sportowcom.