facebook
youtube

9 listopada w kręgielni Parku Wodnego Redzikowo miało miejsce uroczyste podpisanie umowy na budowę lodowiska w Redzikowie. Do przetargu na wykonanie inwestycji zgłosiły się 4 firmy, a najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm:

9 listopada w kręgielni Parku Wodnego Redzikowo miało miejsce uroczyste podpisanie umowy na budowę lodowiska w Redzikowie. Do przetargu na wykonanie inwestycji zgłosiły się 4 firmy, a najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowlane Walaszkowski sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe "SOMBUD" Mirosław Socha. Cena oferty to 11 692 179,14 zł. Eugeniusz Walaszkowski, prezes głównego wykonawcy oraz Roman Wójcik, prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Słupsk, czyli zamawiającego, podpisali umowę na budowę nowego obiektu. Zrobili to w obecności kierownictwa Urzędu Gminy Słupsk, radnych gminy i rady nadzorczej OSiRu.

Już w przyszłym tygodniu zostanie przekazany plac budowy, a inwestycja powinna potrwać nie dłużej niż 12 miesięcy. Lodowisko w Redzikowie stanie w bezpośrednim sąsiedztwie Orlika, który zlokalizowany jest przy tutejszej szkole i parku wodnym. Dzięki temu w jednym miejscu znajdować się będzie bardzo duża i różnorodna infrastruktura sportowa. Tafla lodowiska będzie mieć powierzchnię 1 000 m2 (40 x 25 m). Nad płytą lodowiska będzie zbudowana dosyć szczelna wiata, która ochroni użytkowników i samą taflę lodu przed warunkami atmosferycznymi. Oprócz tego powstanie też zaplecze socjalno- techniczne, w którym m.in. znajdą się szatnie oraz ostrzalnia i wypożyczalnia łyżew. Lodowisko będzie czynne od listopada do końca marca. W pozostałym okresie, w obiekcie planuje się inną działalność.

Pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=gu79J4U_Yd4 znajduje się animacja projektowa lodowiska. Można w całości lub fragmentach używać jej w materiałach medialnych. W załączeniu maila zdjęcie z podpisania umowy, również do wykorzystania medialnego.