facebook
youtube

Dla upamiętnienia Dnia Niepodległości, 10 listopada w Szkole Podstawowej w Jezierzycach, odbyła się ciekawa uroczystość. Uczniowie klas 0 – III oraz IV-VII a także II – III gimnazjum uświetnili obchody Święta Niepodległości programem taneczno – muzyczno – artystycznym.

Dla upamiętnienia Dnia Niepodległości, 10 listopada w Szkole Podstawowej w Jezierzycach, odbyła się ciekawa uroczystość. Uczniowie klas 0 – III oraz IV-VII a także II – III gimnazjum uświetnili obchody Święta Niepodległości programem taneczno – muzyczno – artystycznym. Podczas uroczystości nie zabrakło wierszy, pieśni patriotycznych, najbardziej polskiego tańca narodowego - Poloneza oraz informacji historycznych. Wagę całości podkreślały filmy i zdjęcia archiwalne z tamtego okresu. Wszyscy uczestnicy uroczystości włączyli się w program artystyczny, poprzez wspólne wykonanie Roty Marii Konopnickiej. Najmłodszych uczniów wspierały panie Izabela Struska i Barbara Groszek, natomiast starsi pracowali pod czujnym okiem pań Joanny Chołys – Klejment, Grażyny Jeleniewskiej, Agnieszki Arciszewskiej i Beaty Frąckowskiej.