W rozegranym w dniu 19.11.2017 roku Turnieju Piłki Nożnej Halowej NIEPODLEGŁOŚĆ CUP 2017 w kategorii junior 2009 / 2010 rozegranym w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Bierkowie udział wzięły:

W rozegranym w dniu 19.11.2017 roku Turnieju Piłki Nożnej Halowej NIEPODLEGŁOŚĆ CUP 2017 w kategorii junior 2009 / 2010 rozegranym w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Bierkowie udział wzięły : UKS Gminna Akademia Piłkarska w Bruskowie Wielkim, UKS BYKI Słupsk, U2 I i II Bytów, KS Damnica, SP Żelkowo, Pomorska Akademia Piłkarska GRASZ, GARBARNIA Kępice. Drużyny w pierwszej fazie turnieju podzielone zostały na dwie grupy :

GRUPA A -  1 miejsce  SP ŻELKOWO , 2 miejsce UKS GAP Bruskowo Wielkie, 3 miejsce U2 II Bytów - (4 miejsce KS Damnica).

GRUPA B -  1 miejsce UKS BYKI Słupsk, 2 miejsce PAP GRASZ, 3 miejsce GARBARNIA KĘPICE - (4 miejsce U2 I Bytów).

Po rozegraniu spotkań w grupach eliminacyjnych dalsza część turnieju zakładała że drużyny z miejsc 1 i 2 z każdej grupy tworzyły GRUPĘ ZŁOTĄ w której kolejność miejsc wyglądała następująco :

• 1 miejsce w turnieju UKS Gminna Akademia Piłkarska w Bruskowie Wielkim
  • 2 miejsce   Pomorska Akademia Piłkarska GRASZ
  • 3 miejsce   UKS BYKI Słupsk
  • 4 miejsce   SP ŻELKOWO

Drużyny z miejsc 3 i 4 utworzyły GRUPĘ SREBRNĄ w której grano o miejsca :

• 5 miejsce w turnieju GARBARNIA Kępice
  • 6 miejsce  U2 II Bytów,
  • 7 miejsce KS DAMNICA
  • 8 miejsce U2 I Bytów

Najskuteczniejszym strzelcem turnieju został zawodnik z Bruskowa Wielkiego - Gnich Oskar z dorobkiem 7 bramek. Zawodnik ten na codzień uczęszcza do SP w Głobienie. Najlepszym bramkarzem turnieju uznano zawodnika PAP GRASZ - Adama Piątek. Najlepszą zawodniczką turnieju została Jankowska Maja z UKS BYKI Słupsk. MVP turnieju został 7 letni Oliwier Kania z U2 Bytów, który między innymi zdobył 4 bramki w turnieju. W uroczystym zakończeniu turnieju zaproszeni goście w osobach Pani Dyrektor Grażyny Rożnowskiej z SP w Bierkowie oraz Pana Jana Gruszewskiego - Sołtysa miejscowośći Bierkowo dokonali  podsumaowania zmagań młodych piłkarek i piłkarzy. Nasi goście dzięki Patronom Honorowym Turnieju wręczyli uczestnikom gier okazałe puchary, statuetki, nagrody indywidualne oraz medale.