facebook
youtube

Od listopada 2017 klasy II gimnazjum Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Siemianicach realizują dwumiesięczny projekt eTwinning "Share your music with me" ze szkołą Odemis w Turcji.

Od listopada 2017 klasy II gimnazjum Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Siemianicach realizują dwumiesięczny projekt eTwinning "Share your music with me" ze szkołą Odemis w Turcji. W ramach programu odbyło się spotkanie online z uczniami z tureckiej szkoły. Uczniowie poznali się, a także wymienili poglądy na temat edukacji, czasu wolnego i hobby. W ramach tego projektu powstaną dwie piosenki w języku angielskim, które szkoły zaprezentują sobie online. Kolejnym etapem będzie stworzenie interpretacji słów piosenek w postaci prac plastycznych, foto galeria, a końcowym efektem będzie stworzenie cyfrowego słownika w 3 językach: polskim, tureckim i angielskim, którego zakres będzie dotyczył słów zawartych w utworach muzycznych. W czwartek 06.12.17 roku odbyły się próby oraz nagrano piosenkę po angielsku o tytule "Time traveller" zespołu Riverside. Z pomocą przyszedł nam Pan Łukasz Czarniecki, muzyk i znakomity gitarzysta z zespołu "Rzepczyno". Poza tym do projektu dołączył nauczyciel języka angielskiego Pan Maciej Mijewski.