W dniach 04.12.2017 - 08.12.2017 w Lubinie odbywała się kursokonferencja trenerów.

Udział brało 25 trenerów z całej Polski w tym trener koordynator z UKS Gminna Akademia Piłkarska w Bruskowie Wielkim - Marek Godlewski oraz Andrzej Staszewski.  Kursokonferencja odbywała się na obiektach Akademii Piłkarskiej "ZAGŁĘBIE" Lubin. Która w chwili obecnej jestnajlepszą Akademią Piłkarską w Polsce. W skład bazy sportowej wchodzą : 12 pełnowymiarowych boisk piłkarskich ze sztuczną i naturalną nawierzchnią gdzie każde boisko jest oświetlone. Oraz 3 piętrowy blokmieszkalny w którym mieszkają młodzi adepci futbolu z całej Polski. Zajęcia prowadzili na wysokim poziomietrenerzy i wykładowcy z Akademii Piłkarskiej KGHM. Marek Godlewski po ponad 30 latach wrócił tym razem do Lubina z którym w 1991 roku zdobywał MistrzostwoPolski w charakterze ucznia. Życzliwość i profesjonalizm oraz szacunek do swoich byłych piłkarzy w Lubinie jestogromny. Trener Godlewski został uhonorowany przez władze Klubu Miedziowych symboliczną pomarańczową koszulką meczową z numerem 5. Miło również było poznać byłego reprezentanta Polski i byłego zawodnika STALI Mielec, VFL BOCHUM, ZAGŁĘBIA LUBIN ,  LEGII Warszawa oraz RAPID Wiedeń - Macieja Śliwowskiego.Który również był uczestnikiem stażu.Doświadczenie zdobyte przez reprezentantów UKS GAP w Bruskowie Wielkim skutkować powinno jeszczelepszą pracą z młodzieżą i prowadzeniem Akademii.