Szkoła Podstawowa nr 29 w Gdyni już po raz XVI zorganizowała Wojewódzki Konkurs na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową.

Uroczysta gala, podczas której ogłoszono wyniki konkursu odbyła się 16 grudnia 2017 r.Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent miasta Gdyni Wojciech Szczurek. Konkurs adresowany był do wszystkich rodzin zamieszkałych w naszym województwie. Celem konkursu jest między innymi podtrzymanie tradycji tworzenia szopek bożonarodzeniowych oraz łączenie środowisk wychowawczych szkoła, rodzina.Na konkurs wpłynęło 18 szopek. Wszystkie prace to szopki rodzinne wykonane z przeróżnych materiałów i różnymi technikami: prace z makaronu, masy solnej, papieru, kamienia, piernika, drewna czy korka.Prace zgłoszone na konkurs wykonane były głównie przez rodziny z Trójmiasta.Jest nam niezmiernie miło, że szopka wykonana przez ucznia klasy 2 Flavio Postiglione ze szkoły w Siemianicach oraz jego Rodziców już po raz drugi znalazła się w gronie laureatów. W ubiegłym zajęła II miejsce, a w tym roku zajęła I miejsce.Budowanie szopek świątecznych to wieloletnia piękna tradycja w rodzinie Flavia.