Gmina Słupsk razem z  Partnerami:Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną Gminy Słupsk, Parafią Bruskowo Wielkie pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz Powiatem Słupskim.

Rozpoczyna realizację projektu „Wzmocnienie potencjału pomorskiej Krainy w Kratę poprzez rewitalizację zabytkowych budynków szkieletowych wraz z restauracją organów kościelnych we wsi Swołowo na potrzeby mieszkańców Pomorza i innych regionów Polski”, który otrzymał dofinansowanie w ramach POiŚ 2014-2020, Priorytet VIII, Działanie 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury.Na spotkaniu Partnerów w dniu 26 stycznia 2018r. ustalono harmonogram realizacji projektu. W marcu br. powinny ruszyć już pierwsze przetargi. Przedsięwzięcie związane jest z szeregiem działań na obiektach zabytkowych, których zasadniczym celem jest skuteczne wzmocnienie potencjału pomorskiej Krainy w Kratę. Dzięki przedsięwzięciu w połączeniu z już istniejącą ofertą Muzeum w Swołowie powstanie  zrewitalizowana, nowoczesna przestrzeń przeznaczona do świadczenia usług kulturalnych, edukacyjnych i udostępniania dziedzictwa kulturowego i religijnego.