Gmina Słupsk przy wsparciu Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Ośrodkiem Kuratorskim nr 4 w Strzelinie działającym przy Sądzie Rejonowym w Słupsku zorganizowali, w ostatni piątek (2 lutego) "Pożegnanie z kolędą", podczas którego licznie przybyli mieszkańcy Strzelina wraz z Wójt Gminy Słupsk Panią Barbarą Dykier uroczyście zakończyli okres Bożego Narodzenia.

Wśród wielu atrakcji, które czekały na przybyłych gości było zdobienie pierników oraz miły upominek - w postaci butelek ozdobionych metodą decoupage przez cudownych podopiecznych z Ośrodka Kuratorskiego w Strzelinku. Wspólne kolędowanie animował zespół Zeppelinki z CKiBP wraz z instruktor Beatą Frackowską oraz wychowankowie Ośrodka, a całość dopełniło ognisko, przy którym mieszkańcy spożyli tradycyjny barszcz i pierogi. Również nie zabrakło wizyty Świętego Mikołaja, który wszystkim dzieciom wręczył słodkie upominki.Świąteczna atmosfera ponownie zagościła w sercach wszystkich zebranych, a wielu z uczestników nie kryło łez podczas wspólnego śpiewania.