W związku z otrzymaniem nieoficjalnych informacji w sprawie wydania w czerwcu 2017 roku przez Prezydenta Miasta Słupska Pana Roberta Biedronia decyzji środowiskowej w sprawie budowy Elektrociepłowni na biogaz o mocy elektrycznej 1 MW na granicy Miasta i Gminy przy węźle obwodnicy w Głobinie, zwróciłam się niezwłocznie do władz miasta Słupska o przekazanie pełnej informacji w tej sprawie. (Żródło foto: https://portalkomunalny.pl/).

Jednocześnie chciałabym podkreślić, że gmina w żaden sposób nie była informowana o toczącym się w tej sprawie postępowaniu ani o jego wynikach. Z analizy posiadanych informacji wynika, że postepowanie o środowiskowych uwarunkowaniach dla tej inwestycji zostało zakończone pozytywną decyzją w czerwcu 2017 roku- znak GkiOŚ-RKŚ-VI.6220.20.20015.4.2016.6.2017.

Na stronie BIP Urzędu Miasta Słupska nie można odnaleźć pełnej informacji w tej sprawie w związku z tym zwróciliśmy się w odpowiednim trybie o ich udostępnienie. Dopiero po otrzymaniu dokumentacji i analizie przeprowadzonego postępowania będziemy w stanie udzielić szerszej informacji naszym mieszkańcom. Mamy również nadzieję, że zapewnienia składane w mediach przez władze miasta o “hermetyczności” tej inwestycji będą potwierdzone zebranymi w toku postepowania administracyjnego odpowiednimi dokumentami określającymi oddziaływanie tej inwestycji na otoczenie.

Chciałabym zapewnić mieszkańców Głobina, Stanięcina i okolic, że po uzyskaniu dokumentacji w tej sprawie wspólnie zdecydujemy o dalszych krokach w tej sprawie. Jeżeli okaże się, że ryzyko odorów związanych z tego typu zakładem istnieje podejmiemy wszystkie prawne kroki celem uzyskania wpływu na treść wydawanych w tej sprawie rozstrzygnięć.