23 lutego 2018 r. została podpisana umowa na budowę schroniska dla zwierząt w formule zaprojektuj i wybuduj.

Schronisko powstanie przy ul. Sportowej w Słupsku. Wykonanie robót budowlanych zostało zlecone firmie PROINVEST PARTNER SP. Z O.O z Gdańska. Inwestycja  będzie polegała na budowie czterech segmentów, oraz niezbędnej  infrastruktury towarzyszącej oraz zagospodarowania terenu: ciągów pieszych,wybiegów dla psów, dróg wewnętrznych z parkingami. Schronisko pomieści łącznie ok 250 zwierząt. Przekazanie obiektu  do użytku planowane jest na lipiec 2019 roku. Budowa schroniska jest wspólną inwestycją siedmiu samorzadów z powiatu słupskiego: gminy Słupsk, Kobylnicy, Damnicy, Smołdzina, gminy Ustka, miasta Ustka i miasta Słupsk.