facebook
youtube

Dnia 16.03.2018 r. uczniowie z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Siemianicach obchodzili Dzień Św. Patryka, patrona Irlandii.

Cała szkoła udekorowana był na zielono, a uczniowie i nauczyciele języka angielskiego przebrani w zielone stroje. Grupy językowe rywalizowały pomiędzy sobą w następujących konkurencjach: stroje, taniec, piosenka lub wiersz po angielsku, prezentacja o Irlandii. Dekorowanie sal językowych było oparte na wsółpracy kilku klas i uczniowie zgodnie decydowali o wystroju. Komisja składająca się z uczniów klas gimnazjum oceniała poszczególne grupy. Tegorocznym zwycięzcą okazała się klasa VI, grupa 1.Poza tym w holu szkoły odbył się jak co roku zielony kiermasz, na którym sprzedawano wyłacznie zielone, białe lub pomarańczowe potrawy przygotowane przez uczniów i ich rodziców. Serdecznie dziękujemy! Zebrane pieniądze przekażemy Radzie Rodziców oraz zwycięskiej klasie.