W minioną sobotę na Strzelnicy Sportowej klubu „Gryf Słupski” przy ulicy Zamiejskiej odbyły się V Mistrzostwa Gminy Słupsk w Strzelectwie. 12 trzyosobowych zespołów rywalizowało w strzelaniu z KBKS i pistoletu sportowego. Po kilkugodzinnej rywalizacji zwyciężyła Straż Gminna, wyprzedzając sołectwa:

Włynkówko i Jezierzyce Osiedle. Indywidualnie w kategorii KBKS zwyciężył Przemysław Milewski (sołectwo Jezierzyce SHR), drugie miejsce zajął Marek Filipczak (Straż Gminna), trzecie zaś Dombrowski Gracjan (Warblewo).

W strzelaniu z pistoletu najlepszym okazał się Damian Kwiatkowski z wynikiem 46 pkt na 50 możliwych. Zawodnik reprezentujący sołectwo Siemianice wyprzedził Gracjana Dombrowskiego oraz Marka Filipczaka.

Tym samym skończyła się era dominacji Zbigniewa Chmiela (sołectwo Redzikowo Osiedle), który w ostatnich edycjach imprezy był bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem mistrzostw. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Na wszystkich zawodników po zakończeniu zmagań oczekiwał poczęstunek przygotowany przez pracowników CKiBP w Głobinie.

Organizatorami imprezy byli: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk, oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Słupsk. Serdeczne podziękowania kierujemy do kierownika strzelnicy Henryka Jaśkowskiego i jego pracowników za pomoc przy organizacji zawodów.