facebook
youtube

Dnia 8 czerwca br. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Głobinie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „ Jak nie czytam, jak czytam”, podczas której w całej Polsce bity był rekord czytania w tym samym momencie.

Akcję poprzedziło przygotowanie przez uczniów kl. IV-VII plakatów promujących czytelnictwo, które były zaprezentowane na holu głównym szkoły. Tuż przed godziną 10.00 na boisku szkolnym uczniowie opowiedzieli o samej akcji i zachęcali do czytania książek, a punktualnie o godzinie 10.00 przystąpili do czytania. Każdy uczestnik znalazł sobie miłe miejsce, gdzie czytał swoją ulubioną książkę przyniesioną z domu, bądź wypożyczoną z biblioteki szkolnej. Zaś dzieciom z oddziałów przedszkolnych bajki czytała wróżka oraz czarodziej. Na zakończenie akcji został utworzony książkowy łańcuch czytelników, który przeszedł przez boisko, plac zabaw oraz dziedziniec szkoły, gdzie następnie powstał żywy obraz książki utworzony z uczniów i nauczycieli.