facebook
youtube

22 czerwca o godz. 17.00 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku odbyło się pierwsze spotkanie profilaktyczne podczas marszu białymi plamami profilaktyki raka szyjki macicy.

Krótkim przemówieniem Pani Wójt Barbara Dykier oraz Pan Wójt Leszek Kuliński rozpoczęli spotkanie. Następnie wystąpił dziecięcy zespół wokalny "Świerszcze" z Jezierzyc. Wykłady na temat profilaktyki przeciwnowotworowej poprowadzili specjaliści z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Prezes Fundacji Pani Magdalena Lesiewicz przedstawiła działalność Fundacji OnkoRejs – Wybieram Życie. Podczas spotkania uczestniczki "Marszu białymi plamami – zwiększenie świadomości na temat raka szyjki macicy" opowiedziały o własnych doświadczeniach związanych z chorobą onkologiczną oraz o swojej walce o zdrowie i życie. Następnego dnia około godz. 9.00 Pani Wójt Barbara Dykier oraz Pan Wójt Leszek Kuliński wraz z drużyną profilaktyki raka szyjki pokonali pierwsze kilometry ze Słupska do Głobina. Następnie drużyna wuruszyła w dalszą drogę do Darżkowa.