facebook
youtube

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk w ramach projektu zorganizowała w Głobinie warsztaty garncarskie, w których uczestniczyła Grupa Młodzieży Niepełnosprawnej z Głobina ,,Rękodzielni"

W ramach kontynuacji zajęć warsztatowych prowadząca grupę Elżbieta Wróbel zorganizowała wyjazd do Pracowni Garncarskiej rodziny Arkuszyńskich w miejscowości Sokole koło Człuchowa.. W ich manufakturze proces tworzenia wyrobów z gliny odbywa się jak przed wiekami na kołach garncarskich. ,,Rękodzielni" próbowali swoich sił tworząc gliniane naczynia na kole garncarskim w Żywym Muzeum Garncarstwa Tradycyjnego pod okiem mistrzów z pokolenia garncarzy-Ryszarda i Jarosława Arkuszyńskich. Uczestnicy wyprawy zachwycili się nie tylko pracownią i stworzonymi przez siebie naczyniami, ale także piękną okolicą i gościnnością gospodarzy. Skorzystali z noclegu w pokojach gościnnych nad pracownią.