Projekt  Akademii  Pomorskiej  „PRZYSTANEK- 4 PLANETA OD SŁOŃCA”  dla uczniów Szkoły Podstawowej w Głobinie.

Projekt zakłada szereg działań skierowanych do uzdolnionych dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat oraz ich rodziców z terenu Gminy Słupsk i Miasta Słupska. Jego realizacja już się rozpoczęła i potrwa do 31.03.2020 r. Tematycznie projekt koncentruje się wokół zjawisk dotyczących kosmosu i astronomii, a efektem wszystkich działań realizowanych podczas planowanych spotkań będzie stworzenie łazika marsjańskiego. Uczniowie, zainteresowani astronomią, będą w trakcie zajęć z ciekawością uczyć się przyrody, geografii, matematyki czy fizyki, jednocześnie rozwijając myślenie obrazowo-poglądowe i abstrakcyjne. Głównym celem tych spotkań jest to, aby poprzez poznanie świata nauki i kultury dzieci odkrywały własne pasje; by lepiej rozumiały otaczający je świat i potrafiły w nim sprawnie działać.