facebook
youtube

Szanowni Państwo zapraszamy serdecznie na Uroczyste Obchody 11 Listopada (niedziela) Jezierzyce Os.
Podczas koncertu z okazji Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości zabrzmi muzyka Feliksa Nowowiejskiego, Jerzego Matuszkiewicza, Mieczysława Słobódzkiego oraz pieśni patriotyczne i ludowe. Na jednej estradzie wystąpi Słupska Sinfonietta pod batutą Macieja Banachowskiego, Chór Kantele i Fantazja ze Słupska oraz wszystkie zespoły i grupy muzyczne działające przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Słupsk. Wstęp Wolny!!

Słupska Sinfonietta powstała w roku 2014, z inicjatywy Macieja Banachowskiego, absolwenta Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Słupsku w klasie gitary, obecnie studenta Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Tadeusza Picza - altowiolisty orkiestry Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica" w Słupsku. Pełen skład orkiestry tworzy niemal 40 osób. Są to uczniowie i absolwenci PSM II st. w Słupsku, studenci instytutu muzyki AP w Słupsku, muzycy zawodowi, oraz okazjonalnie studenci uczelni muzycznych.
Harmonogram
12:00 - Msza Święta za Ojczyznę (Kościół św. Antoniego Padewskiego),
13:00 - Poświęcenie pamiątkowej tablicy (plac przy Kościele),
13:15 - Biało-czerwona parada niepodległościowa do Hali Widowiskowo-Sportowej,
13:30 - Koncert "Śpiewamy dla Niepodległej" (Hala Widowiskowo-Sportowa) w wykonaniu zespołów działających przy Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk: Świtezianek, Bierkowianek, Iskierek, Zeppelinek, Świerszczy, Chóru Pasjonata z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Słupska Sinfonietta oraz chórów: Kantele i Fantazja pod dyrekcją Macieja Banachowskiego.

Poniżej znajduje się rozkład jazdy autobusów.

Harmonogram:tutaj...