facebook
youtube

1 grudnia 2018 roku z rąk Prezesa Zarządu Rejonowego PCK W Słupsku p. Mieczysława Wiszniewskiego SP w Głobinie otrzymała pamiątkowy, okolicznościowy puchar za zajęcie I miejsca w konkursie „Gorączka Złota”.

Od wielu lat Szkoła uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Gorączka Złota” zorganizowanej przez Polski Czerwony Krzyż . Akcja, polegała na zbiórce „złotych” monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych. Celem akcji jest pozyskanie środków na kolonie letnie dla dzieci objętych opieką PCK. Zbiórka ma także wymiar społeczny. Podczas akcji promowana jest idea wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Warto podkreślić fakt, że większość wolontariuszy to uczniowie, którzy pomagają swoim rówieśnikom. W ubiegłym roku szkolnym SP w Głobinie przekazała do PCK w ramach akcji 90 kilogramów monet groszowych. Koordynatorem akcji na terenie szkoły był Szkolny Klub Wolontariusza.