Ochotnicza Straż Pożarna z Kusowa i Strzelina otrzymały na swoje wyposażenie nowe samochody ratowniczo -gaśnicze. Dla obu jednostek oraz mieszkańców było to historyczne i wzruszające wydarzenie.

W powitaniu nowych aut bojowych uczestniczyła wójt Gminy Słupsk Barbara Dykier, przewodniczący Rady Gminy Mirosław Klemiato, licznie przybyli mieszkańcy i oczywiście strażacy. Zakupione nowe samochody zastąpią wysłużone wieloletnie samochody pożarnicze, poprawiając w ten sposób znacząco bezpieczeństw mieszkańców gminy, zapewnią bezpieczeństwo strażaków w czasie wyjazdów do pożarów i różnego rodzaju zdarzeń oraz szczęśliwego powrotu.

Kilka informacji technicznych: Nowy nabytek to średni samochód ratowniczo- gaśniczy GBA 3,5/ na podwoziu IVECO Eurocar FF150 EW 4x4, posiada między innymi zbiornik wodny 3500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 350 litrów. Koszt całkowity jednego samochodu to kwota wysokości 774 900,00 zł.

Gratulujemy nowych samochodów.