Trwają Walne Zebrania Sprawozdawcze, podczas których podsumowywana jest działalność jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w roku 2018. W ostatni weekend posiedzenia odbyły się w Gałęzinowie oraz Krępie Słupskiej. W zebraniach uczestniczyła Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP dh Barbara Dykier, Komendant Gminny dh Andrzej Małyszka, przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku, radne Gminy Słupsk dh Małgorzata Bazyk, dh Magda Kul. Podsumowano pozyskanie i wydatkowanie środków finansowych na działalność statutową OSP, wysłuchano sprawozdania z działalności OSP w roku 2018 oraz Komisji Rewizyjnej, w szczególności podsumowano osiągnięcia sportowe, Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Gałęzinowie. W Krępie Słupskiej skupiono się natomiast, na odbiorze nowo wybudowanej remizy i jej wyposażeniu. W obu przypadkach Zarządy za swoją działalność w roku 2018 uzyskały absolutorium.