Podczas wczorajszej sesji Rady Gminy Słupsk, podjęto decyzję dotyczącą utworzenia nowego sołectwa w Gmine Słupsk – Sołectwa Swochowo -  Niewierowo. Uchwała oczekuje teraz na opublikowanie w Dzienniku Urzędowym. Ponad to omówione zostały wnioski złożone w ramach inicjatywy lokalnej. W sumie do Urzędu Gminy Słupsk wpłynęły 32 wnioski, na łączną kwotę 2 mln.126 tys. zł. W budżecie na rok 2019 Gmina Słupsk zabezpieczyła na ten cel środki w wysokości 600 tys. zł. Pani wójt Barbara Dykier poinformowała, iż dofinansowanie otrzyma 14 złożonych projektów, na łączną kwotę 597 tys. zł. Wszyscy zainteresowani zostaną poinformowani. Ponad to radny Grzegorz Winiarski zwrócił się z apelem dotyczącym rozpowszechnienia informacji na temat szkodliwego wpływu środków ochrony roślin na pszczoły i przestrzegania ustalonych godzin ewentualnego używania tych specyfików.