Szkoła Podstawowa we Wrześciu jako jedyna z powiatu słupskiego (wśród 40 szkół w Polsce) zakwalifikowała się do Programu Nauki Zachowania. Program Nauki Zachowania jest programem profilaktycznym z poziomu profilaktyki selektywnej rekomendowanym w systemie rekomendacji prowadzonym przez ORE, PARPA i KBN. Program Nauki Zachowania adresowany jest do grupy uczniów w szkole, którzy prezentują niepożądane zachowania. Zachowaniom tym często towarzyszy obniżona motywacja do nauki. PNZ jest rozwiązaniem systemowym, które wychodzi naprzeciw tym problemom, pozwalając uczniom uczyć się odpowiedzialności za swoje zachowanie oraz nabywać kompetencji związanych z dokonywaniem trwałej zmiany zachowania. Koordynator Programu Nauki Zachowania ze Szkoły Podstawowej we Wrześciu będzie uczestniczył w jednodniowym szkoleniu ( 25.03.2019r.- Warszawa) prezentującym filozofię i założenia PNZ, a następnie podzieli się swoją wiedzą z Radą Pedagogiczną ( 11.04.2019r.). Do programu zaproszeni zostaną rodzice wybranych uczniów.