1 marca 2019 Szkoła Podstawowa w Jezierzycach gościła opiekunów i wolontariuszy Szkolnych Klubów Wolontariusza działających w szkołach w Siemianicach, Bierkowie, Wrześciu, Redzikowie i Jezierzycach. Tym samym zapoczątkowano gminne spotkania Szkolnych Klubów Wolontariusza. Pomysłodawczyniami tego przedsięwzięcia były Agnieszka Arciszewska i Małgorzata Świerczyńska-Gid. Podczas spotkania goście mieli okazję obejrzeć występ artystyczny w wykonaniu koła teatralnego działającego przy szkole w Jezierzycach, którego opiekunem jest Marta Jasnoch oraz wysłuchać piosenki Stanisława Sojki pt. „Tolerancja” w wykonaniu uczennicy klasy III gimnazjum Kingi Goyke. Każdy z klubów wolontariusza prezentując pokaz multimedialny miał okazję pochwalić się dotychczasową działalnością. Wszyscy  przekonali się, że działalność charytatywna w szkołach gminy Słupsk jest naprawdę imponująca.

Rozstrzygnięto również konkurs na logo Szkolnego Klubu Wolontariusza gminy Słupsk. I miejsce zdobyła Oliwia Lemańczyk uczennica Szkoły Podstawowej w Bierkowie, II miejsce Maciej Kałamaga ze Szkoły Podstawowej w Jezierzycach natomiast III miejsce przypadło Agacie Zielińskiej i Karolinie Kubackiej uczennicom Szkoły Podstawowej w Jezierzycach .

Wolontariusze wykonując w grupach krzyżówki mieli okazję poznać się, zintegrować i wymienić doświadczenia. Dobrą formą integracji był również słodki poczęstunek, przy którym toczyły się wartkie dyskusje. Celem spotkania było również wytyczenie wspólnych działań. Opiekunowie Szkolnych Klubów Wolontariusza podczas panelu dyskusyjnego ustalili, że w swoich szkołach zorganizują akcje, z których pieniądze przekazane zostaną dla chłopców ze szkół w Jezierzycach i Wrześciu, którzy walczą o swoje zdrowie. Zaplanowano, że tego typu spotkania odbywać będą się co rok.