W dniu 6 marca 2019 r. przedstawiciele Rady Seniorów Gminy Słupsk w składzie Bogdan Czerwiński, Jezy Gastoł oraz Irena Rajszczak reprezentowali gminę Slupsk podczas Pomorskiego Forum Rad Seniorów

Wśród poruszanych tematów znalazły sie informację o tegorocznym konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski o nagrodę Marszałka- ,,Pomorskie dla Seniora". Przedstawiono również kwiesatie związane z tworzeniem warunków do pobudzania aktywności obywatelskiej osób starszych w społeczności lokalnej oraz finansowaniu aktywności seniorów. Podczas spotkania zaprezentowano wyniki z badania społecznego dotyczącego sytuacji mieszkańców w wieku 60+.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, nie zabrakło również wymiany doświadczeń, które będzie można wykorzystać w działalności Rady Seniorów Gminy Słupsk.