27 marca w Urzędzie Gminy Słupsk podpisano umowę z wykonawcą projektu pn. "Wzmocnienie potencjału pomorskiej Krainy w Kratę poprzez rewitalizację zabytkowych budynków szkieletowych wraz z restauracją organów kościelnych we wsi Swołowo na potrzeby mieszkańców Pomorza i innych regionów Polski". Wykonawcę wyłoniono w drodze przetargu nieograniczonego. Jest nim Przedsiębiorstwem: Słowinex Sp. z o.o. z Warszawy. Przedmiotem umowy jest rozbudowa z przebudową i zmianą sposobu użytkowania budynków wchodzących w skład zagrody nr 5 w Swołowie w ramach realizacji przedsięwzięcia „Rewitalizacja i zagospodarowanie zagród w Swołowie”.

Termin realizacji to 30 październik 2020 roku. Wartość umowy ze strony Gminy Słupsk 8 856 000,00 zł.

To już druga umowa, która została podpisana w ramach realizowanego w partnerstwie z Muzeum Pomorza Środkowego projekcie.

Głównym celem projektu jest stworzenie unikalnego miejsca, w przestrzeni publicznej, dla turystów, rękodzielników, twórców ludowych, dzieci i młodzieży z całej Polski, jak również poprawa życia i integracja społeczności lokalnej.

Projekt dofinansowany w ramach VIII osi  priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.