W dniu 01-04-2019 rok w Lubinie na stadionie KGHM ZAGŁĘBIE Lubin podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy
AP KGHM ZAGŁĘBIE Lubin a UKS Gminna Akademia Piłkarska w Bruskowie Wielkim

AP KGHM ZAGŁĘBIE Lubin reprezentowanym przez Prezesa Mateusza Dróżdż a UKS Gminna Akademia Piłkarska w Bruskowie Wielkim reprezentowana przez Prezesa Zarządu w osobie Andrzeja Staszewskiego.

Porozumienie ma charakter wieloletni na który składa się wzajemna współpraca odnośnie działalności sportowej w zakresie szkolenia grup młodzieżowych, monitorowania rynku piłkarskiego młodzieżowego. W myśl porozumienia UKS GAP Bruskowo Wielkie staje się z dniem podpisania dokumentu klubem partnerskim ZAGŁĘBIA Lubin. Dzięki temu oba kluby mogą posługiwać się tytułem klubu partnerskiego we wszelkich podejmowanych działaniach promocyjnych. Dzięki porozumieniu UKS otrzyma wsparcie odnośnie materiałów dotyczących szkolenia dzieci i młodzieży zgodne z systemem i metodyką panującą w AP KGHM. Następnie bardzo ważnym czynnikiem jest profesjonalne podniesienie wiedzy trenerskiej poprzez uczestniczenie w zajęciach szkoleniowych, stażach oraz kursach.

Drużyny UKS GAP uczestniczyć będą w turniejach, sparingach jak i obozach sportowych na terenie AP KGHM ZAGŁĘBIE Lubin.
Kolejnym plusem porozumienia jest to że będziemy mogli w pozytywny sposób promować Gminę Słupsk, Powiat słupski i woj. pomorskie. Podczas pobytu w Lubinie trenerzy UKS GAP Bruskowo Wielkie mogli skorzystać z jednodniowego stażu odnośnie struktur obowiązujących w AP KGHM. Obecni trenerzy to: Tomasz Rybak ( SP Siemianice ), Wojciech Krasucki ( gminne szkoły ) oraz świeżo upieczony trener reprezentujący SP Redzikowo - Piotr Semenowicz.Dzięki bezpłatnym zajęciom treningowym prowadzonym w UKS GAP przybywa dzieci w celu uprawiania sportu.