W dniu 2 kwietnia 2019 r. odbyła się III Sesja Rady Seniorów Gminy Słupsk. Podczas tego spotkania radni podjęli uchwałę dotyczącą planu pracy na rok 2019 oraz omówione zostały dotychczasowe działania radnych Rady Seniorów.  Omówiono wizytę Rady Seniorów w gminie Choczewo, udział w zebraniach wiejskich oraz udział w Pomorskim Forum Rad Seniorów w Gdańsku. Przeanalizowano również budżet pod kątem realizacji zaplanowanych wydatków na rok 2019.

Podjęto również decyzję o stworzenie zespołu, który zajmie się opracowaniem ankiet dotyczącej sytuacji mieszkańców Gminy Słupsk w wieku 60+. Przeprowadzenie ankiet pozwoli na analizę sytuacji życiowej i materialnej seniorów oraz podjęcie konkretnych działań mających na celu polepszenie sytuacji seniorów. Ponadto zaplanowano udział radnych w zwiedzaniu Gminy Słupsk Swołowo-Krzemienica oraz ustalono skład i organizacje pracy podczas Dnia mieszkańca Gminy Słupsk w Redzikowie w dniu 11.05.2019 r. Na zakończenie ustalono termin kolejnej sesji na 11 czerwca podczas której radni zajmą się organizacją Gminnego Dnia Seniora zaplanowanego na dzień 21 września.