facebook
youtube

Dnia 05-06-2019 roku na stadionie piłkarskim GOSRiT w Luzinie rozegrano finał wojewódzki Małej Piłkarskiej Kadry Czeka edycji 2019. W rozgrywkach finałowych wystąpiło 5 drużyn z województwa pomorskiego. W stawce tej udział brali młodzi zawodnicy UKS Gminna Akademia Piłkarska w Bruskowie Wielkim ( rocznik 2006 - 2008 ).

Rozgrywki trwały w upalnych warunkach +34 stopnie ciepła i bez wiaterku. Najmłodszą ekipą w turnieju byli bruskowianie którzy w każdym meczu musieli uznać wyższość przeciwników, z:Beniaminek 03 Starogard Gdański 0:7, GOSRiT Luzino I 1:7, U2 Bytów 0:5, GOSRiT Luzino II 0:3. Pomimo wielu straconych bramek najlepszym bramkarzem uznano Kubę Dymowskiego z drużyny Bruskowa Wielkiego. Dzięki jego interwencją wyniki spotkań były takie jak wyżej. Zwyciężcą turnieju wojewódzkiego został zespół U2 Bytów.