W dniu 4 lipca 2019 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Słupsk odbyło się posiedzenie Zarządu i Komisji Rewizyjnej Związku Gmin Pomorskich.

W programie poruszono m.in. aktualne zadania samorządu województwa pomorskiego z uwzględnieniem obszarów wiejskich, kwestie związane z pomorską regionalną polityką edukacyjną,  a także omówiono 21 tez samorządowych jak również sprawę porozumienia z Narodowym Instytutem Samorządu Terytorialnego w Łodzi oraz Uniwersytetem Morskim w Gdyni. Na posiedzeniu przedstawiona została także informacja o zadaniach Związku Gmin Pomorskich na drugie półrocze tj. zorganizowanie dwudniowej konferencji KSOW pn ,,Zadania samorządów lokalnych i gospodarczych aktywizujące obszary wiejskie województwa pomorskiego" oraz zorganizowanie seminarium dla radców prawnych obsługujących gminy jst.
Wśród prelegentów spotkania nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego z Gdańska, którzy wygłosili tematyczne panele informacyjne.