Po gruntownej przebudowie, oddany został do użytku stadion sportowy w Jezierzycach. Na realizację tej inwestycji Gmina Słupsk  uzyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Po gruntownej przebudowie, oddany został do użytku stadion sportowy w Jezierzycach. Zakres inwestycji obejmował budowę:

• płyty piłkarskiej o wymiarach 68x105m wraz z nawodnieniem murawy,

• bieżni lekkoatletycznej 3-torowej z nawierzchni poliuretanowej,

• stanowiska do skoku w dal,

• energooszczędnego oświetlenia stadionu (w technologi LED),

• zadaszonych trybun o pojemności 300 indywidualnych miejsc,

• sektora dla gości z układem trybun systemowych na 60 miejsc,

• nowego układu podejść, chodników i dróg wykonanych z kostki typu polbruk,

• nowych bram oraz furtek,

Wykonawcą ww. robót, wybranym w postępowaniu przetargowym, była firma Gosław Sport Center sp. z o.o. z Wodzisławia Śląskiego, a wartość robót wynikająca z umowy opiewała na kwotę 2 097 998,70 zł.

Gmina Słupsk na realizację przedmiotowych prac uzyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki z Programu Rozwoju Ponadlokalnej Infrastruktury Sportowej – Pilotaż edycja 2017 na wartość bliską 700 000 zł.

Obiekt wykorzystywany będzie do organizacji imprez rekreacyjno-sportowych, zawodów sportowo-pożarniczych, zajęć i zawodów organizowanych przez lokalną Szkołę Podstawową, a przede wszystkim przez klub sportowy „STAL” w Jezierzycach. Na obiekcie rozgrywane będą mecze ligowe oraz prowadzone szkolenie piłkarskie w siedmiu grupach (kobiety, seniorzy oraz grupy juniorskie).

Nowy obiekt wpisuje się również w istniejącą już infrastrukturę sportową wraz z halą sportowo-widowiskową, boiskiem „Orlik” oraz pełnowymiarowym boiskiem treningowym. Całość tworzy idealne warunki do uprawiania różnych dyscyplin sportowych.