W dniu 21 sierpnia 2019 r. odbyło się już III posiedzenie Rady Sportu Gminy Słupsk. Głównymi tematami spotkania było sprawozdanie z rozliczenia I transzy dotacji przyznawanej klubom i stowarzyszeniom sportowym, na realizację zadań z zakresu sportu. Omówione zostały problemy związane z organizacją Gminnej Olimpiady Młodzieży oraz pomysły na nadanie odpowiedniej rangi temu wydarzeniu. Radze zaproponowano również rozważenie propozycji przekazania utrzymania infrastruktury sportowej w poszczególnych miejscowościach klubom sportowym, które we wnioskach o dotację na 2020 będą mogły złożyć ofertę na wybrane boisko. Kolejne posiedzenie, które zaplanowane zostało na 10 września 2019 r.