Dziś w Urzędzie Gminy Słupsk podpisano umowę pomiędzy Samorządem Województwa Pomorskiego, a Gminą Słupsk na realizacje projektu: „Modernizacja instalacji co i cwu w obiektach użyteczności publicznej gmin powiatu słupskiego”.

Przedsięwzięcie jest realizowane przy współpracy z gminami: Dębnica Kaszubska oraz Damnica, natomiast Gmina Słupsk jest liderem tego projektu. Zadanie polega na modernizacji 13 źródeł ciepła w obiektach użyteczności publicznej (świetlice wiejskie) z przejścia z ogrzewania stałopalnego (węgiel) na ogrzewanie gazowe. Projekt przyczyni się do ograniczenia emisji CO2 w gminach powiatu słupskiego oraz poprawy efektywności energetycznej w obiektach oraz spowoduje spadek emisji gazów cieplarnianych o 193 tony równoważnika CO2 na rok.

Ilość budynków w poszczególnych samorządach:

Gmina Słupsk 8 budynków, Gmina Dębnica Kaszubska - 4 budynki, Gmina Damnica - 1 budynek.

Wartość projektu: około 789 678,12 zł. wartość dofinansowania około 665 875,60 zł. Projekt zostanie zrealizowany do końca grudnia 2021 roku. Umowa z gminą Słupsk jest pierwszą z umów, które w najbliższym czasie zostaną podpisane na realizację projektów dotyczących modernizacji systemów ciepłowniczych i źródeł ciepła.

Po podpisaniu umowy marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk, miał okazję zwiedzić teren inwestycyjny Płaszewko, gmina Słupsk.