Miło nam poinformować że Urząd Gminy Słupsk został zaproszony przez Urząd Miasta Słupsk do wspólnego reprezentowania drużyny Aktywnych Samorządowców Miejsko-Gminnych podczas V PKO Biegu Charytatywnego.

W tym roku PKO Bieg Charytatywny odbywa się również w Słupsku, a patronat nad min objęła Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka Prezydent Miasta Słupska.

PKO Bieg Charytatywny to ogólnopolska inicjatywa, która od pięciu lat odbywa się we wrześniu na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach kraju. W imprezie biorą udział pięcioosobowe zespoły sztafet, które starają się w godzinę przebiec jak największą liczbę okrążeń. W tym roku sztafety wystartują w sobotę, 14 września o 10.00. Aby dokonać zmiany, zawodnik musi dotrzeć do strefy zmian i przekazać pałeczkę następnej osobie z drużyny.

W tym roku, startujący, będą wspierać edukację pozaszkolną dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w 12 województwach, w których odbywa się bieg. Środki na szczytny cel przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego. W Słupsku wsparciem objęte będą trzy placówki.

Zachęcamy do zapisów https://pkobiegcharytatywny.pl/ oraz do kibicowania.