Tegoroczne Gminne Święto Plonów dobiegło końca. Pragnę bardzo gorąco podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do zorganizowania tego wspaniałego wydarzenia.

Słowa podziękowania kieruję do Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk za ogrom pracy włożony w organizację tegorocznego Święta Plonów. Dziękuję Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Jezierzycach, za przygotowanie terenu oraz placu dożynkowego jak również rozłożenie sceny. Spółdzielni socjalnej Bociek dziękuję za dbanie o ład i porządek zarówno w czasie wydarzenia, jak i po nim. Serdeczne podziękowania kieruję do strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Słupsk, strażników Straży Gminnej i Policji, którzy przyczynili się do zabezpieczenia porządku i bezpieczeństwa w czasie trwania imprezy.

Wyrazy wdzięczności kieruję do Państwa Józefa i Ewy Klimczuk, za pełnienie honorów Starostów Dożynek, jak również sołectwa Bierkowo, które pełniło funkcje gospodarza tegorocznego Święta Plonów.

Za piękną Mszę świętą w intencji rolników dziękuję księżom, a  za oprawę muzyczną Mszy składam serdeczne podziękowania dla chóru Pasjonata. Dziękuję serdecznie młodzieży tj. Orkiestrze Dętej Gminy Słupsk oraz kadetom z Liceum Wojskowego w Redzikowie za uczestnictwo w korowodzie dożynkowym. Bardzo serdeczne podziękowania należą się dla Muzeum Pomorza Środkowego za dobrą współpracę w organizacji tego przedsięwzięcia.

Dziękuję pracownikom Urzędu Gminy za aktywne i serdeczne włączenie się w organizację dożynkowych uroczystości. Kołom Gospodyń za przygotowanie pysznych potraw, wystawcom oraz Batalionowi Ochrony Bazy w Redzikowie. Dziękuję mieszkańcom Swołowa za pomoc i chęć pracy w tegorocznym Święcie Plonów. Dziękuję wszystkim mieszkańcom gminy Słupsk, którzy tak licznie uczestniczyli w tegorocznych obchodach dożynkowych,

Wierzę, że dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi tegoroczne Dożynki stały się wspaniałą okazją do dziękczynienia za cały rok pracy rolników oraz do radosnego świętowania.

Życia możemy doświadczać tylko wtedy, gdy dzielimy się z innymi ludźmi.

Podzielona radość jest podwójną radością.

Podzielone cierpienie jest połową cierpienia”

Wójt Gminy Słupsk
Barbara Dykier