Dnia 25.09.2019 uczniowie klasy VI a ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Głobinie w ramach projektu „Młody czytelnik – młody twórca” gościli na lekcji j. polskiego p. Jolantę Nitkowską -Węglarz

Dnia 25.09.2019r. uczniowie klasy VI a ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Głobinie w ramach projektu „Młody czytelnik – młody twórca” gościli na lekcji j. polskiego p. Jolantę Nitkowską -Węglarz – najpopularniejszą w regionie autorką baśni pomorskich. Pisarka zajmuje się historią Pomorza i w swych utworach przedstawia ludzi, którzy zapisali się w historii środkowopomorskiej.

Podczas spotkania pasjonatka tajemnic nadmorskiego regionu przedstawiła zapis etnograficzny o wielkim dzwonie w kościele w Kwakowie, który został odlany w 1712 roku. Następnie przybliżyła młodym ludziom baśń pt. ‘Dzwon o litościwym sercu”. Na koniec uczniowie podawali swoje propozycje tematów prac. Biblioteka szkolna otrzymała prezent – książkę pt. „Zaczarowana chata Ojca Wiatrów”.