facebook
youtube

30 września  podczas uroczystej konferencji inaugurującej oficjalny start Sieci Najciekawszych Wsi pierwszych dziesięć miejscowości odebrało certyfikaty uczestnictwa w SNW.

30 września  podczas uroczystej konferencji inaugurującej oficjalny start Sieci Najciekawszych Wsi pierwszych dziesięć miejscowości odebrało certyfikaty uczestnictwa w SNW. W gronie tym znalazła się także Swołowo. Certyfikat  nadany przez Stowarzyszenie Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi potwierdzający przynależność wsi Swołowo, Gmina Słupsk do Sieci Najciekawszych Wsi  z rąk  prezesa PSORW Marka Chmielewskiego oraz jego zastępcy Joachima Wojtali odebrali Sekretarz Gminy Słupsk - Adama Sędziński oraz Ewa Guzińska – rzecznik prasowy Gminy Słupsk. Konferencja odbyła się w ramach projektu "Na drodze do odkryć - oficjalny start Sieci Najciekawszych Wsi" dofinansowanego ze środków Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich. W ramach przyznanego certyfikatu Sieci Najciekawszych Wsi, każda miejscowość musiała wyznaczyć szlak spacerowy charakterystyczny dla miejscowości wraz z miejscami udostępnienia dla turystów jak również spełnić wskazane kryteria, które zawarte zostały w strategii marki SNW. Od teraz oficjalniej Swołowo jest w gronie Najciekawszych Wsi Polski.