Przypominamy, że przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Słupsku działa grupa wsparcia, której adresatami są rodzice/opiekunowie osób niepełnosprawnych. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w każdy pierwszy, roboczy wtorek miesiąca o godzinie 12:00 w GOPS w Słupsku, przy ul. Obrońców Wybrzeża 2.

Osoby uczestniczące w spotkaniach przy każdorazowej obecności psychologa, mają okazję wymienić się swoimi doświadczeniami, wiedzą, ale także wesprzeć innych, udzielić rady. Na spotkania grupy zapraszani są przedstawiciele różnych instytucji, którzy służą poradnictwem. Dodatkowo uczestnicy mają możliwość integrowania się, wspólnego spędzania czasu na zorganizowanych spotkaniach okolicznościowych, np. wigilijne spotkania integracyjne czy pikniki, wyjścia na koncerty.

Natomiast dla osób niepełnosprawnych, rodziców uczestniczących w spotkaniach grupy wsparcia przewidziana jest możliwość korzystania z zajęć rekreacyjno – sportowych z instruktorem na basenie w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Redzikowie oraz dla osób niepełnosprawnych, które ukończyły 18 rok życia z zajęć dogoterapii w Centrach Aktywności Lokalnej w miejscowościach Jezierzyce Osiedle, Głobino, Bukówka.

Najbliższe spotkanie grupy wsparcia odbędzie się 03.03.3020r. w GOPS w Słupsku o godz. 12:00.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Panią Dorotą Miękus-Płodzień, Pełnomocnikiem Wójta ds Osób Niepełnosprawnych w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słupsku, przy ul. Obrońców Wybrzeża 2, pok. 202, tel. 59 842 84 02.