Pogoda sprzyja realizacji inwestycji drogowych. Trwają prace związane z realizacją przedsięwzięć drogowych, które są realizowane w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego. W roku 2019 podpisano dwuletnią umowę na budowę dróg w miejscowościach Bydlino i Krępa Słupska.

Zakończył się 3 etap realizowanej inwestycji. Do tej pory zbudowane zostały drogi na części Os. Złoty Potok w Bydlinie oraz zrealizowano budowę ulicy Miodowej w Krępie Słupskiej. W chwili obecnej, wykonawca realizuje dalsze inwestycje w Bydlinie na Os. Złoty Potok, ulice Wczasową, Spokojną i Pogodną.

Gmina Słupsk otrzymała również środki na budowę i remont dróg z Funduszu Dróg Samorządowych, Pozyskane dofinansowanie w wysokości prawie 2 mln. zł dotyczy dróg zlokalizowanych w miejscowości Strzelino. Są to następujące inwestycje:

• Przebudowa drogi gminnej niepublicznej w m. Strzelino, kwota dofinansowania 260 451,00
  • Remont drogi gminnej na dz. nr 37 (numer drogi nr 119014g) oraz drogi gminnej niepublicznej w m. Strzelino 1 733 027,00

Obie inwestycje otrzymały dofinansowanie w wysokości 50%.

W ramach Funduszu Dróg Samorządowych, w województwie pomorskim, przyznano następujące dofinansowanie:
•    drogi powiatowe – 32 zdania - dofinansowanie w roku 2020 - 64 790 278,00 zł – modernizacja 140,64 km dróg,
•    drogi gminne – 126 zdania - dofinansowanie w roku 2020 - 92 253 729,00 zł – modernizacja 131,97 km dróg,