Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego wszystkim pracownikom Samorządowym, Radnym, Sołtysom, członkom Rad Sołeckich, Mieszkańcom, moim poprzednikom – byłym Wójtom Gminy Słupsk, składam najserdeczniejsze podziękowania za zaangażowanie w realizację zadań samorządowych. Życzę dalszych sukcesów zawodowych i osobistych, dużo zdrowia i wytrwałości. Niech kolejne lata wypełnione będą sukcesami, a społeczna akceptacja będzie źródłem satysfakcji i motorem do dalszych działań.

Dzisiejsze święto jest wyjątkowe. 27 maja 1990 roku odbyły się w Polsce pierwsze, w pełni wolne wybory – wybory samorządowe. Te 30 lat samorządności to najlepszy okres w historii naszego kraju. Miasta, miasteczka, wsie, nasze Małe Ojczyzny zmieniły się diametralnie. To właśnie dzięki wydarzeniom roku 1990, dziś o przyszłości naszej Małej Ojczyzny możemy decydować wspólnie.

Przez ostatnie 30 lat Gmina Słupsk bardzo się zmieniła. Był to czas wielkich inwestycji – budowy dróg, szkół, sieci kanalizacyjnych i wodociągowych, boisk, hali sportowej, parku wodnego, lodowiska i wielu innych istotnych inwestycji. To również czas prężnego rozwoju gospodarczego, rozwój terenów inwestycyjnych, napływ inwestorów i napływ nowych mieszkańców, którzy znaleźli tu swoje miejsce na ziemi.

Dziękuję wszystkim osobom, których energia, pasja i aktywność sprawiły, że dziś Gmina Słupsk jest miejscem wyjątkowym, silnym samorządem, z dobrze rozwiniętą bazą edukacyjną, społeczną, sportową. Nie sposób wymienić wszystkich ważnych osób, bowiem przez 8 kadencji Rady Gminy, w pracę zaangażowanych była niezliczona liczba mieszkańców, sołtysów, społeczników, wolontariuszy, radnych. 20 maja br. Rada Gminy podjęła decyzję o nadaniu herbu Gminie Słupsk. Był to wyjątkowy moment w historii naszej społeczności. Ukoronowanie 30 lat istnienia naszego samorządu.

Z okazji dzisiejszego święta, jeszcze raz życzę Państwu wszystkiego co najlepsze.

Wójt Gminy Słupsk
Barbara Dykier