Zarząd Województwa Pomorskiego przyjął projekt uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa, z wyłączeniem Sopotu, ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw – tzw. „uchwały antysmogowej dla województwa pomorskiego”.

Przedmiotowa uchwała określa wymagania w zakresie spalanych paliw i parametrów technicznych źródeł ciepła na terenie całego województwa, z wyjątkiem Sopotu, a więc również w Gminie Słupsk. Dotyczy m.in. większości kotłów, pieców oraz kominków stosowanych w budynkach jedno- i wielorodzinnych.

Zmiany względem obecnego stanu prawnego mogą być istotne dla mieszkańców dlatego wskazane jest zapoznane się z projektem uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego i, w przypadku uwag, udział w konsultacjach społecznych, zanim uchwała zostanie przyjęta.

Konsultacje trwają od 29 czerwca do 20 lipca 2020 roku.

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://bip.pomorskie.eu/Article/id,335.html

Uwagi i wnioski można składać w terminie od 29 czerwca do 20 lipca 2020 roku:

• ustnie do protokołu lub
  • pisemnie na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Departament Środowiska i Rolnictwa, ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk lub
  • na adres e-mail: konsultacje-srodowisko@pomorskie.eu