Podczas sesji Rady Gminy Słupsk w dniu 18 sierpnia 2020 roku, rezygnację z pełnienia funkcji Przewodniczącego Rady złożył pan Mirosław Klemiato. W głosowaniu tajnym Rady Gminy Słupsk Rada Gminy zdecydowała, iż nowym Przewodniczącym będzie radny pan Dariusz Perlański. Wójt Barbara Dykier podziękowała panu Mirosławowi Klemiato za wieloletnią pracę na stanowisku Przewodniczącego, cenne uwagi oraz wsparcie. Nowo wybranemu Przewodniczącemu, życzyła satysfakcji z pełnienia nowej funkcji, niegasnącego zapału oraz wielu trafnych decyzji.