Podczas dzisiejszego spotkania pani wójt Barbary Dykier z dyrektorami szkół gminnych, omówione zostały zasady powrotu dzieci do szkół. Szkoły w Gminie Słupsk są dobrze przygotowane do rozpoczęcia roku szkolnego w sposób tradycyjny, z zachowaniem reżimu sanitarngeo. Szczegóły zostaną przekazane rodzicom przez dyrektorów placówek.

Podczas spotkania zdecydowano również o zakupie kamer do sal lekcyjnych. W przypadku konieczności realizacji zajęć lekcyjnych w sposób zdalny czy też zajęć hybrydowych lekcje będą prowadzone przez nauczyciela z sali lekcyjnej. Takie rozwiązanie ma również umożliwić uczniom, którzy będą musieli odbyć kwarantannę, czynne uczestnictwo w zajęciach.

Inna istotna informacja, dotyczy rodziców, którzy jeszcze nie zgłosili dziecka do korzystania ze szkolnych posiłków, taką deklarację można złożyć w szkołach do 10 września br.

Podczas dzisiejszego spotkania pani wójt wręczyła również akty powołania dyrektorom. Pani Jolancie Kołtuniak – Dyrektor Szkoły Podstawowej we Włynkówku oraz pani Monice Szymczak – Dyrektorowi Przedszkola „Bajka” w Jezierzycach. Gratulujemy.