facebook
youtube

wieniec dożynkowyW minioną sobotę w Swołowie podczas wydarzenia EtnoSwołowo rozstrzygnięty został konkurs na wieniec dożynkowy. W tym roku w konkursie zgłoszonych zostało 14 wieńców

W minioną sobotę w Swołowie podczas wydarzenia EtnoSwołowo rozstrzygnięty został konkurs na wieniec dożynkowy. W tym roku w konkursie zgłoszonych zostało 14 wieńców, jednak ponieważ ocenione one były tylko w kategorii :wieńce konwencjonalne”, a jeden z wieńców nie spełniał tego warunku, jury oceniło 13 wieńców.

Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce- KGW Bruskowo Wielkie- NR 4 

II miejsce- KGW Bierkowo- NR 5

III miejsce- KGW Redzikowo- NR 7

Wyróżnienia:
KGW Głobino- Stanięcino- NR 1
Sołectwo Stanięcino- NR 2
KGW Krępa Słupska- NR 3
Pani Jolanta Dybiec- Krzemienica- NR 6
Sołectwo Kusowo- NR 8
OSP Kusowo- NR 9
KGW Kusowo-NR 10
KGW Włynkówko- NR 11
Klub Seniora Kusowo- NR 12
Sołectwo Wiklino- NR 14

Nagrodę specjalną otrzymała miejscowość Kusowo, za wielka mobilizację. Wieńce dożynkowe zostały wykonane przez OSP Kusowo, Klub Seniora Kusowo, Sołectwo Kusowo i KGW Kusowo.

Podziękowania otrzymały również osoby, organizacje, które z okazji Dożynek wykonały chleb dożynkowy. W sumie zgłoszonych zostało 25 chlebów. Podziękowania za udział w prezentacji „chleb dożynkowy” otrzymali: CAL Karzcino, KGW Bierkowo, Klub Seniora Redzikowo, Pani Jolanta Dybiec- Krzemienica, KGW Redzikowo
OSP Kusowo, KGW Kusowo, Klub Seniora Kusowo, Sołectwo Kusowo, Sołectwo Gałęzinowo, KGW Warblewo, Sołectwo Warblewo, KGW Bydlino, KGW Głobino- Stanięcino, Sołectwo Stanięcino, Sołectwo Wieszyno, KGW Bruskowo Wielkie, Pani Ewelina Piepka- Wiklino, Pani Monika Łuczka Furmanek- Wiklino, KGW Siemianice, KGW Krępa Słupska, KGW Płaszewianki, Klub Seniora Swołowo, KGW Włynkówko, KGW Kukowo.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, zaangażowanie i poświęcony czas na wykonanie pięknych wieńców i chlebów dożynkowych.

Więcej zdjęć - tutaj FB